Ceļa locītavas endoprotezēšana

Kad tā ir nepieciešama?

Endoprotezēšanas operāciju veic deformējošās artrozes gadījumos, kuras ietekmē locītavā rodas stipras sāpes, pacienta kustības tiek ierobežotas, ar laiku locītava sāk deformēties, izraisot kājas saīsinājumu. Galīgo slēdzienu par operācijas nepieciešamību var sniegt pieredzējis ortopēds, pamatojoties uz pacienta sūdzībām un rentgenoloģisku izmeklēšanu.

Kāpēc ir traucētas kustības

Veselam cilvēkam locītavas virsmu klāj gluds skrimslis, kas nodrošina locītavai brīvu kustību. Osteoartrīta gadījumos skrimslis nodilst, un kaulu audi sāk bojāties. Sāpes un locītavas virsmas sairšana traucē pacienta kustības.

Operācijas būtība

Operācijas laikā bojātā gūžas vai ceļa locītava tiek nomainīta ar mākslīgu locītavu.

Ieguvums no operācijas

Operācijas rezultātā sāpes locītavā izzūd, un, pateicoties mākslīgajai locītavai, kustīgums tiek atjaunots. Rehabilitācijas periods ilgst apmēram 6 nedēļas. Pacienti, kas pirms operācijas bija spiesti lietot kruķus vai spieķus, lai pārvietotos, pēc operācijas var pārvietoties brīvi un tos vairs nelieto.

Konsultācija pie profesora Kalnbērza ļaus Jums ne tikai noteikt vēlamos operācijas iznākumus, bet arī iespējamos operācijas veikšanas variantus.

Procedūras ilgums

No 1 h

Atpakaļ darbā

No 1 nedēļas

Mēs realizēsim Jūsu vēlmes.

Vairāk kā 30 gadu pieredze plastiskajā ķirurģijā.

Uzdodiet jautājumu